Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1005AFZ750VT000
MMZ1005AFZ750VT000
5S-MMZ1005AFZ750VT000
MMZ1005AFZ750VT000
FERRITE BEAD 75 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:MMZ-V
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:75 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):900 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)