Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1005A601ET000
MMZ1005A601ET000
5S-MMZ1005A601ET000
MMZ1005A601ET000
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:MMZ-E
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):850 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)