Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ0603S601ET000
MMZ0603S601ET000
5S-MMZ0603S601ET000
MMZ0603S601ET000
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:MMZ-E
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):150mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.6 Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.013 (0.33mm)
Size / Dimension:0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)