Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ0603S241ET000
MMZ0603S241ET000
5S-MMZ0603S241ET000
MMZ0603S241ET000
FERRITE BEAD 240 OHM 0201 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:MMZ-E
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:240 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):710 mOhm
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.013 (0.33mm)
Size / Dimension:0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)