MMZ0402S241CT000
5S-MMZ0402S241CT000
MMZ0402S241CT000
FERRITE BEAD 240 OHM 01005 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 240 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 200mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.009 (0.22mm) |
| Size / Dimension: | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) |