Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ0402S121CT000
MMZ0402S121CT000
5S-MMZ0402S121CT000
MMZ0402S121CT000
FERRITE BEAD 120 OHM 01005 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:MMZ
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):210mA
DC Resistance (DCR) (Max):700 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.009 (0.22mm)
Size / Dimension:0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)