Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products MI0805L301R-00
MI0805L301R-00
5S-MI0805L301R-00
MI0805L301R-00
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:MI
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:300 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):60 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.035 (0.90mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)