MI0805K400R-00
5S-MI0805K400R-00
MI0805K400R-00
FERRITE BEAD 40 OHM 0805 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | MI |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 40 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 1.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 50 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.043 (1.10mm) |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |