MI0603K181R-10
5S-MI0603K181R-10
MI0603K181R-10
FERRITE BEAD 180 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 180 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 1.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 90 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.031 (0.80mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |