MI0402L100R-10
5S-MI0402L100R-10
MI0402L100R-10
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | MI |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 10 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 2A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 100 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.020 (0.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.040 L x 0.020 W (1.01mm x 0.50mm) |