MH1608-600Y
5S-MH1608-600Y
MH1608-600Y
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
| Impedance @ Frequency: | 1 |
| Current Rating (Max): | 60 Ohm @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 3A |
| Ratings: | 40 mOhm |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0.039 (1.00mm) |
| Features: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |