Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MAF1608GAD471CT000
MAF1608GAD471CT000
5S-MAF1608GAD471CT000
MAF1608GAD471CT000
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:MAF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:60 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):1.6A
DC Resistance (DCR) (Max):75 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.032 (0.80mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm)