Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products LI1206H121R-00
LI1206H121R-00
5S-LI1206H121R-00
LI1206H121R-00
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:LI
Filter Type:Power
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):120 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):800mA
Ratings:150 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-40??????C ~ 125??????C
Mounting Type:1206 (3216 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.051 (1.30mm)
Features:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)