Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products LI0805G301R-10
LI0805G301R-10
5S-LI0805G301R-10
LI0805G301R-10
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:LI
Filter Type:Power
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):300 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):700mA
Ratings:200 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-40??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0805 (2012 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.043 (1.10mm)
Features:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)