Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products LI0603E470R-10
LI0603E470R-10
5S-LI0603E470R-10
LI0603E470R-10
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:LI
Filter Type:Power
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):47 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):500mA
Ratings:100 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-40??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0603 (1608 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.037 (0.95mm)
Features:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)