Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products LI0402E300R-10
LI0402E300R-10
5S-LI0402E300R-10
LI0402E300R-10
FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:LI
Filter Type:Power
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):30 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):500mA
Ratings:300 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-40??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0402 (1005 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.028 (0.70mm)
Features:0.040 L x 0.020 W (1.01mm x 0.50mm)