LI0402D241R-10
5S-LI0402D241R-10
LI0402D241R-10
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Impedance @ Frequency: | 1 |
| Current Rating (Max): | 240 Ohm @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 400mA |
| Ratings: | - |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0.020 (0.50mm) |
| Features: | 0.040 L x 0.020 W (1.01mm x 0.50mm) |