Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products HZ1206C202R-00
HZ1206C202R-00
5S-HZ1206C202R-00
HZ1206C202R-00
FERRITE BEAD 2 KOHM 1206 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:HZ
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:950 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):500 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043 (1.10mm)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)