HZ0805E601R-00
5S-HZ0805E601R-00
HZ0805E601R-00
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | HZ |
| Filter Type: | - |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 600 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 500mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.043 (1.10mm) |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |