Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products HZ0805D102R-00
HZ0805D102R-00
5S-HZ0805D102R-00
HZ0805D102R-00
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:HZ
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1 kOhm @ 100MHz
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):350 mOhm
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043 (1.10mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)