Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products HZ0805C202R-10
HZ0805C202R-10
5S-HZ0805C202R-10
HZ0805C202R-10
FERRITE BEAD 2 KOHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:HZ
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:2 kOhm @ 100MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):500 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043 (1.10mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)