Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsLaird-Signal Integrity Products HZ0603C651R-00
HZ0603C651R-00
5S-HZ0603C651R-00
HZ0603C651R-00
FERRITE BEAD 650 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:HZ
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:650 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):600 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.031 (0.80mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)