HZ0402C601R-10
5S-HZ0402C601R-10
HZ0402C601R-10
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 600 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 300mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.020 (0.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |