HZ0402A182R-10
5S-HZ0402A182R-10
HZ0402A182R-10
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 1.8 kOhm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 100mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1.4 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.020 (0.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.040 L x 0.020 W (1.01mm x 0.50mm) |