HI0805Q310R-10
5S-HI0805Q310R-10
HI0805Q310R-10
FERRITE BEAD 31 OHM 0805 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | HI |
| Filter Type: | Power |
| Number of Lines: | Signal Line |
| Impedance @ Frequency: | 1 |
| Current Rating (Max): | 31 Ohm @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 4.5A |
| Ratings: | 25 mOhm |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | -40??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | 0805 (2012 Metric) |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0.043 (1.10mm) |
| Features: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |