Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FK2125TZ201C850T
FK2125TZ201C850T
5S-FK2125TZ201C850T
FK2125TZ201C850T
FERRITE BEAD 200 OHM 0805 1LN
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:200 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):2 Ohm
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.047 (1.20mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)