Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FK2125TZ101C500T
FK2125TZ101C500T
5S-FK2125TZ101C500T
FK2125TZ101C500T
FERRITE BEAD 100 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TZ
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:100 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):2 Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-25??????C ~ 85??????C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.047 (1.20mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)