Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBR07VA850SB-00
FBR07VA850SB-00
5S-FBR07VA850SB-00
FBR07VA850SB-00
FERRITE BEAD 85 OHM RADIAL 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:FB
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:85 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25??????C ~ 85??????C
Package / Case:Radial
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):0.217 (5.50mm)
Size / Dimension:0.295 Dia (7.50mm)