Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBR07VA121NB-00
FBR07VA121NB-00
5S-FBR07VA121NB-00
FBR07VA121NB-00
FERRITE BEAD 120 OHM RADIAL 1LN
Product Description
Packaging:Bulk
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):0.295 (7.50mm)
Size / Dimension:0.295 Dia (7.50mm)