Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBR06VA121NA-00
FBR06VA121NA-00
5S-FBR06VA121NA-00
FBR06VA121NA-00
FERRITE BEAD 120 OHM RADIAL 1LN
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):0.276 (7.00mm)
Size / Dimension:0.236 Dia (6.00mm)