Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBR06HA850NA-00
FBR06HA850NA-00
5S-FBR06HA850NA-00
FBR06HA850NA-00
FERRITE BEAD 85 OHM RADIAL 1LN
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:85 Ohm @ 50MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):0.197 (5.00mm)
Size / Dimension:0.236 Dia (6.00mm)