Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBR05VA121SA-00
FBR05VA121SA-00
5S-FBR05VA121SA-00
FBR05VA121SA-00
FERRITE BEAD 120 OHM RADIAL 1LN
Product Description
Packaging:Tray
Series:FB
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25??????C ~ 85??????C
Package / Case:Radial
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):0.295 (7.50mm)
Size / Dimension:0.197 Dia (5.00mm)