Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ4516HS111-T
FBMJ4516HS111-T
5S-FBMJ4516HS111-T
FBMJ4516HS111-T
FERRITE BEAD 110 OHM 1806 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:110 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):14 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.051 (1.30mm)
Size / Dimension:0.177 L x 0.063 W (4.50mm x 1.60mm)