Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ3216HM600-T
FBMJ3216HM600-T
5S-FBMJ3216HM600-T
FBMJ3216HM600-T
FERRITE BEAD 60 OHM 1206 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:60 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.051 (1.30mm)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)