Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ3216HM380NT
FBMJ3216HM380NT
5S-FBMJ3216HM380NT
FBMJ3216HM380NT
FERRITE BEAD 38 OHM 1206 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:FB
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:38 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):5 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.051 (1.30mm)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)