Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ2125HS420-TV
FBMJ2125HS420-TV
5S-FBMJ2125HS420-TV
FBMJ2125HS420-TV
FERRITE BEAD 42 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:FB
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:42 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):8 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041 (1.05mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)