Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ2125HS250NTV
FBMJ2125HS250NTV
5S-FBMJ2125HS250NTV
FBMJ2125HS250NTV
FERRITE BEAD 25 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:25 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):4 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041 (1.05mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)