FBMJ2125HS250NT
5S-FBMJ2125HS250NT
FBMJ2125HS250NT
FERRITE BEAD 25 OHM 0805 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 25 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 6A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 4 mOhm |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.041 (1.05mm) |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |