Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ2125HM210NT
FBMJ2125HM210NT
5S-FBMJ2125HM210NT
FBMJ2125HM210NT
FERRITE BEAD 21 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:FB
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:21 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):4 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041 (1.05mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)