FBMJ1608HS280NT
5S-FBMJ1608HS280NT
FBMJ1608HS280NT
FERRITE BEAD 28 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 28 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 4A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 7 mOhm |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.039 (1.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |