Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ1608HS220NTR
FBMJ1608HS220NTR
5S-FBMJ1608HS220NTR
FBMJ1608HS220NTR
FERRITE BEAD 22 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:22 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):7.5A
DC Resistance (DCR) (Max):4 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.039 (1.00mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)