Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMJ1608HM180NTR
FBMJ1608HM180NTR
5S-FBMJ1608HM180NTR
FBMJ1608HM180NTR
FERRITE BEAD 18 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FB
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:18 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):7.5A
DC Resistance (DCR) (Max):4 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.039 (1.00mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)