FBMH4525HM162NT
5S-FBMH4525HM162NT
FBMH4525HM162NT
FERRITE BEAD 1.6 KOHM 1810 1LN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | FB |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 1.6 kOhm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 2A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 130 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 1810 (4525 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.110 (2.80mm) |
| Size / Dimension: | 0.177 L x 0.098 W (4.50mm x 2.50mm) |