Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH4516HM851NTV
FBMH4516HM851NTV
5S-FBMH4516HM851NTV
FBMH4516HM851NTV
FERRITE BEAD 850 OHM 1806 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:850 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):100 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:1806 (4516 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.071 (1.80mm)
Size / Dimension:0.177 L x 0.063 W (4.50mm x 1.60mm)