Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH3225HM601NT
FBMH3225HM601NT
5S-FBMH3225HM601NT
FBMH3225HM601NT
FERRITE BEAD 600 OHM 1210 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FB
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):42 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.110 (2.80mm)
Size / Dimension:0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)