Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH3216HM501NTV
FBMH3216HM501NTV
5S-FBMH3216HM501NTV
FBMH3216HM501NTV
FERRITE BEAD 500 OHM 1206 1LN
Product Description
Packaging:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:500 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):70 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.071 (1.80mm)
Size / Dimension:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)