Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH2016HM121NTV
FBMH2016HM121NTV
5S-FBMH2016HM121NTV
FBMH2016HM121NTV
FERRITE BEAD 120 OHM 0806 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:FB
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):4.5A
DC Resistance (DCR) (Max):15 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.071 (1.80mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)