Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH1608HM600-TV
FBMH1608HM600-TV
5S-FBMH1608HM600-TV
FBMH1608HM600-TV
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FB
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:60 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):3A
DC Resistance (DCR) (Max):25 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.035 (0.90mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)