FBMH1608HM470-T
5S-FBMH1608HM470-T
FBMH1608HM470-T
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | FB |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 47 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 3.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 20 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.035 (0.90mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |