Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH1608HM331-TV
FBMH1608HM331-TV
5S-FBMH1608HM331-TV
FBMH1608HM331-TV
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:330 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):130 mOhm
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.035 (0.90mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)